SELEKTOR IRSKE NE MIRI SE SA PORAZOM: Oštećeni smo za PENAL, trebalo je da bude bar NEREŠENO!

Fudbal

Srbija je pobedila reprezentaciju Republike Irske sa 3: 2 u prvom meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.Ipak selektor Iraca Stiven Keni smatra da je njegov tim oštećen za penal.

Keni smatra da je sudija Davide Masa trebalo da pokaže na "belu tačku".

-Naš igrač je prošao, korner nije bila ocpija, već penal. Zašto nema VAR-a? Kako je moguće da na nekim utakmicama ima VAR, a na nekima ne? To ne razumem. Kao i to što smo primili tri gola u ovakvom meču. To ne mogu da verujem, rekao je Keni, pa nastavio.

-Bili smo odlični prvih 25 minuta, ali smo potom primili taj gol u finišu poluvremena. Zatim na početku drugog nismo dobili penal, mada smo posle gledali i shvatili da je on postojao. Bilo je očigledno. Da smo dali gol za 2:1, sigurno ne bi izgubili. Ne kažem da bi pobedili, ali se ovakav meč ne gubi ako povedeš sa 2:1 u tom trenutku, rekao je Keni na konferenciji.

Irci su poveli u 18. minutu golom Alana Brauna, izjednačio je Dušan Vlahović u 40, a preokret i pobedu Srbiji doneo je „rezervista“ Aleksandar Mitrović golovima u 68. i 75. minutu.

Irci su do kraja uspeli samo da smanje prednost golom Džejmsa Kolinsa u 86. minutu.

Srbija u subotu dočekuje Portugaliju, a potom u utorak gostuje u Azerbejdžanu.