PODMLAĐENA SRBIJA REMIZIRALA SA JAMAJKOM: Pavlović spasao Orlove od poraza!

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je 1:1 (0:1) protiv selekcije Jamajke na Kirin kupu koji se održava u Japanu! Gol za Orlove, svoj prvi u nacionalnom dresu, postigao je rezervista Strahinja Pavlović u 61. minutu, dok je vođstvo Jamajki doneo napadač Votforda Andre Grej.

I to posle velike greške golmana Đorđa Nikolića, čuvara mreže Bazela i debitanta na golu Srbije, koji je ispustio već uhvaćenu loptu na 16 metara od svog gola, a Greju nije bilo teško da loptu ubaci u praznu mrežu.

Bila je to kruna bolje igre Jamajke u prvom poluvremenu koja je i u 34. i 45. minutu mogla do gola. Prvi put je pogrešio Sava Čestić, još jedan debitant, dok je u finišu poluvremena Nikolić odlično odbranio udarac rivala.

Srbija je u prvom poluvremenu prvi put zapretila preko Joveljića u 26. minutu, zatim je Ivan Ilić u 43. šutirao glavom pravo u golmana Jamajke, da bi pomenuti Joveljić i Terzić u nadoknadi vremena odigralči sjajan dupli pas posle kog levi bek Orlova nije uspeo da proigra Gavrića.

Joveljić, Terzić i Gavrić su bili trojica od sedmorice debitanata koji su počeli meč. Pored njih, selektor Dragan Stojković odlučio se na pomenutog golmana Nikolića i štopera Čestića, kao i Ivana Ilića i Partizanovog Nemanju Jovića.

Orlovi su silom prilika, odnosno neigranjem velikog broja standardnih prvotimaca, počeli meč u formaciji 4-3-3, da bi Piksi u nastavku ubacio Spajića, Pavlovića i debitante Makarića i golmana Marka Ilića.

Pavlović je pratio akciju, sjajno uklizao kao poslednji igrač odbrane i izbio loptu pre nego što je ona trebalo da krene ka Iliću, i na taj način je postao heroj utakmice. Istovremeno je spasio selektora Piskija prvog poraza na klupi Srbije. Podsetimo, Stojković je vodio Orlove do pobeda nad Irskom i Azerbejdžanom, dok je protiv Portugalije bilo 2:2.

Vredi pomenuti i da je Srbija u 90. minutu dva puta pretila, jednom iz slobodnjaka, drugi put je šut blokiran, a naredni meč na Kirin kupu Orlovi igraju u petak protiv Japana.