Mašinovođa Marko Nikolić protutnjao sa Lokomotivom do trofeja Kupa

Ekipa moskovske Lokomotive je deveti put u istoriji osvojila Kup Rusije, pošto je u finalu pobedila Krila Sovjetov rezultatom 3:1

Moskovljani su poveli u 15. minutu golom Fransoa Kamana, ali je posle samo sedam minuta lider ruske druge lige izjednačio preko Vladislava Sarvelija. U drugom poluvremenu prestonička ekipa bila je daleko bolja. Fedor Smolov je u 48. minutu pogotkom iz jedanaetsreca ponovo doneo prednost svom timu, a Brazilac Muriljo je u 84. stavio tačku na pitanje pobednika.

Ovim uspehom ekipa Lokomotiva se učvrstila kao rekorder po broju naslova prvaka u nacionalnom Kupu - devet, ispred ekipe CSKA koja ima sedam, odnosno Zenita koji je osvojio četiri.

Bivši strateg Partizana je potvrdio da je dobro radio svoj posao ove sezone, a ostaje jedino žal što nije uspeo da izbori kvalifikacije za Ligu šampiona pošto je za to nedostajala samo jedna pobeda više.

Marko Nikolić je tokom trenerske karijere osvajao još i Superligu i Kup Srbije, kao i mađarsko nacionalno prvenstvo i Kup.