LIGA ŠAMPIONA: PSŽ i Čelsi posle poraza u polufinalu, a Porto se spektakularnim makazicama oprostio od sna (VIDEO)

Fudbal

Ekipe Čelsija i Pari Sen Žermena prvi su polufinalisti Lige šampiona.

Oba tima su izgubile na svom terenu sa 1:0, ali su prošle dalje zbog prethodnih pobeda u gostima.

Posle 2:0 za Čelsi u prvom meču protiv Porta, revanš u Engleskoj je protekao sa veoma malo izglednih prilika. Najbolju za goste u prvom poluvremenu je propustio Korona u 33. minutu, dok je Pulišić imao lepu priliku pred kraj utakmice. Portugalskom velikanu za utehu će ostati počasni gol postignut u smiraj drugog meča. Iranac Mehdi Taremi je makazicama pogodio mrežu kluba iz Londona u nadoknadi vremena i postigao jedan od najlepših golova elitnog takmičenja ikada.

Bajern je savladan u prvoj utakmici 3:2 na svom terenu protiv PSŽ-a i u Pariz je došao sa željom da postigne minimum dva pogotka. U prvom poluvremenu je Nejmar imao period kada je u manje od deset minuta pogodio okvir gola i to je bio glavni utisak sve do 40. minuta kada je Čupo-Moting iskoristio odbitak i doneo 1:0 Bajernu, sa tim rezultatom se otišlo na pauzu. Drugi deo meča je doneo sijaset šansi ponovo, ali mreže se nisu tresle. PSŽ je odoleo i prošao dalje.