LIGA ŠAMPIONA: Liverpul i Atalanta u OSMINI FINALA!

Fudbaleri Atalante plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su u gostima pobedili Ajaks sa 1:0, u poslednjem šestom kolu grupne faze.

Atalanti je bio dovoljan i bod, kako bi sačuvala drugo mesto u grupi, dok je Ajaksu odgovarala samo pobeda. Ajaks će, kao treći u grupi, takmičenje nastaviti u Ligi Evropa.

Pobedu Atalanti je doneo Luis Murijel golom u 85. minutu. On je izašao sam ispred golmana i rutinski prebacio loptu preko njega.

Ajaks je od 79. minuta igrao sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio Rajan Gravenberh.

U osminu finala, kao prvi u Grupi D, prošao je Liverpul, koji je večeras sa Mitdjelendom u gostima odigrao nerešeno 1:1.

Liverpul je poveo nakon samo 55 sekundi meča, golom Mohameda Salaha, posle velike greške odbrane Midtjelenda. Ovo je najbrži gol koji je Liverpul postigao u evropskim takmičenjima, a Salah je sa 22 gola ujedno i najbolji strelac "crvenih" u Ligi šampiona.

Midtjelend je do izjednačenja stigao u 62. minutu golom Aleksandera Šolca iz penala.

Liverpul je zauzeo prvo mesto u grupi sa 13 bodova, Atalanta je osvojila 11, Ajaks sedam, dok je Midtjelend upisao dva boda i kao poslednji u grupi završio takmičenje u Evropi.