LIGA EVROPE: Roma časno ispratila Junajted u finale, Žuta podmornica odolela artiljeriji Tobdžija

U finalu Lige Evrope igraće Mančester junajted i Viljareal.

Fudbaleri Viljareala izdržali su napade Arsenala na Emirejtsu i remijem bez golova odbranili trijumf sa El Madrigala od 2:1. Trener španskog kluba Unai Emeri boriće se za četvrti trofej u drugom po značaju evropskom takmičenju i ovo će iskusnom Špancu biti ukupno peto finale.

Mančester junajted je odradio gotovo ceo posao u prvom meču na Old Trafordu (4:2) i na megdan Romi otišao je rasterećeno. Fudbaleri Rome se nisu lako predali i napadali su od prvog minuta. Na kraju su izabranici Paula Fonseke odbranili čast i slavili rezultatom 3:2. Pogotke za italijansku ekipu postigli su Edin Džeko (57'), Brajan Kristante (60') i Nikola Zalevski (83'). Dvostruki strelac za Junajted bio je Edison Kavani. Urugvacaj je pogađao u 39. i 68. minutu.

Fnale Lige Evrope na programu je 26. maja na stadionu Majeski u poljskom Gdanjsku.