U pitanju je madridski Atletiko, tim protiv koga je Ronaldo uvek bio ekstra motivisan i raspucan. Uostalom, dao im je 20 golova u međusobnim susretima.
Možda je upravo ta brojka, pored ogromnog kvaliteta, naterala trenera "jorgandžija" Dijega Čola Simeona da aminuje posao, javlja španski list AS.
Simeone je odobrio da se krene u realizaciju transfera Ronalda iz Junajteda, obrazlužujući taj potez da želi da radi sa najboljim fudbalerima, ali i priželjkujući sličnu saradnju kao što je imao sa Luisom Suaresom.
Jasno je da je Atletiko u velikoj prednosti u odnosu na Sporting, čiji transfer gura Ronaldova majka Dolores, pošto je platežno moćniji i ujedno može da ponudi jači sportski motiv.
Takođe, tu je i faktor Madrida, gde je Ronaldo već uradio sve što je mogao sa Realom, a sada bi mogao da ga izda na neki način i pređe u redove rivala.
Ćao Junajtedu
Nije tajna da Ronaldo ide iz Mančester junajteda. Propustio je početak priprema, nije se odazvao novom menadžeru Eriku ten Hagu i svima je poručio da odlazi.
Međutim, još uvek ništa nema na vidiku jer su mu propale opcije sa Čelsijem, Barselonom i Bajernom, spominjala se i Saudijska Arabija, ali od svega toga nije bilo ništa.
Upravo zato bi Atletiko mogao da bude baš jak kandidat za potpis Portugalca, kome nije smetalo ni interesovanje Barselone, a sigurno neće ni Atletika.
Uprkos tome što je čak znao i da provorira navijače tog kluba pokazivanjem "petice" šakom, kao aluziju na broj osvojenih Liga šampiona, naspram nule "jorgandžija".
Majka bi da se vrati u Sporting
Njegova majka Dolores Aveiro je pre godinu dana tvrdila da će ga ubediti da se vrati u domovinu i matični klub.
- Idem kod njega i ubediću ga da se vrati. Vratiću ga u klub - rekla je Dolores svojevremeno.
Ipak, poslednje informacije govore da petostruki najbolji igrač sveta neće da usliši želju majke. Možda baš zbog Atletika.