HRVATI NEREŠENIM REZULTATOM doveli u pitanje učešće na MUNDIJALU!

Fudbaleri Hrvatske odigrali su nerešeno 2:2 protiv Slovačke u kvalifikacijama za SP u Kataru, i tako znatno smanjili sebi šanse za odlazak na mudijal.

Slovaci su dva puta vodili u prvom poluvremenu, najpre golom Štanca u 20. minutu, ali je brzo izjednačio Kramarić u 25.

Ipak, u završnici prvog dela odličnu kontru Slovaka u novu prednost pretvorio je Haraslin.

Hrvati su u drugom poluvremenu napadali i uspeli da izjednače u71. minutu.

Luka Modrić je izveo slobodan udarac, živi zid Slovaka se raspao i bilo je 2:2, i lopta je nekako ušla u gol.

U 84. minutu Nikola Vlašić je postigao gol koji je, naizgled, izgledao čist i ceo stadion u Osijeku je proslavio pogodak vredan prvog mesta.

Međutim, oglasio se VAR i gol je poništen zbog prethodnog ofsajda.

Tako je Hrvatska pala na drugo mesto, a Rusija ostala prva pobedom u Mariboru nad Slovenijom od 2:1.

Njihov međusobni susret u Splitu na "Poljudu" u novembru u poslednjem kolu, najverovatnije, odlučiće o direktnom putniku u Katar.