`FURIJA` PREKINULA NEVEROVATNI NIZ ITALIJE: Španija u finalu Lige nacija, `azuri` pali posle 37 mečeva bez poraza (VIDEO)

Autor: (Glas javnosti)

Fudbaleri Španije prvi su finalisti Lige nacije pošto su u polufinalu na stadionu Đuzepe Meaca u Milanu savladali evropskog šampiona Italiju sa 2:1.

Dvostruki strelac za crvenu furiju bio je Feran Tores. Napadač Mančester sitija savladao je Điđija Donarumu u 17. minutu pa u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Oba puta asistent mu je bio levo krilo Sosijedada Mikel Ojarzabal.

Njih dvojica tako su doneli prvu pobedu crvenoj furiji u Italiji od 1971. godine, ali su istovremeno i prekinuli seriju azura od 37 utakmica bez poraza, koja traje od 10. septembra 2018. godine i poraza u grupnoj fazi prve Lige nacija od potonjeg osvajača Portugala.

Počasni pogodak za četu Roberta Manćinija postigao je Pelegrini u 83. minutu. Italija je igrala sa desetoricom od završnice prvog poluvremena pošto je zbog drugog žutog kartona isključen kapiten Leonardo Bonuči.

U drugom polufinalu večeras sastaju se Francuska i Belgija u Torinu.

Finale je na proramu u nedelju u Milanu.