Despotović ponovo strelac, Rubin na tri boda od Lige šampiona (VIDEO)

Autor: Glas Javnosti

U meču 28. kola ruske Premijer lige Rubin je savladao Dinamo iz Moskve sa 2:0 i tako ostao u trci za Ligu šampiona. Jedan od heroja pobede kazanjskog kluba bio je srpski napadač Đorđe Despotović.

Gol broj 12 ove sezone za bivšeg centarfora Crvene zvezde i Astane.

Despotović je bio strelac vodećeg gola za Rubin u 15. minutu kada je nakon centaršuta iskosa maestralno primio loptu, okrenuo se i šutirao u donji desni ugao za 1:0.

View this post on Instagram

A post shared by Тинькофф РПЛ (@premierliga)

Rubin je nastupio defanzivno, posebno od 52. minuta kada se sa igračem manje isključivo branio, pošto je levi bek Ilja Samošnikov dobio direktan crveni karton. Ipak, južnokorejski vezista In-Bom Hvang u 80. minutu postigao je drugi gol za domaće i tako rešio pitanje pobednika.

Rubin se ovom pobedom našao na četvrtom mestu ruskog prvenstva i sada imaju samo tri boda manje, ali i utakmicu više, od moskovske Lokomotive koja se nalazi na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.