BLICKRIG KLOPOVOG LIVERPULA: Crveni pregazili Viljareal za samo dva minuta, gosti nemoćni (VIDEO+FOTO)

Fudbal

Fudbaleri Liverpula savladali su Viljareal u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona rezultatom 2:0.

Liverpul je na Enfildu slavio autogolom Pervisa Estupinjana u 53. i pogotkom Sadija Manea u 55. minutu.

"Crveni" su nadigrali Viljareal u prvom poluvremenu, imali su 13 šuteva ka golu u odnosu na samo jedan španskog tima, ali ekipa Jirgena Klopa nije uspela da postigne gol.

Prvu šansu na utakmici propustio je Mane, potom je pokušao i Luis Dijas, a nakon toga su Džordan Hendersen i Tijago Alkantara pogodili stativu.

Sve se, ipak, promenilo na početku drugog poluvremena kada je Liverpul u razmaku od samo 133 sekunde postigao dva gola.

Prvo je Henderson u 53. minutu ušao u kazneni prostor i šutirao, a lopta je na putu ka golu zakačila Estupinjana i prevarila golmana gostujućeg tima Heronima Ruljija.

Dva minuta kasnije, Mohamed Salah je lepo proigrao Manea koji je vrhom kopačke gurnuo loptu u mrežu.

Liverpul je dominirao do kraja utakmice, ali to nije uspeo i da materijalizuje. Na drugoj strani, Viljareal je bio potpuno nemoćan, ostao je na samo jednom udarcu ka golu Alisona, a utisak će pokušati da popravi narednog utorka kada je na programu revanš.

U drugom polufinalu, Mančester siti posle prve utakmice ima prednost od 4:3 protiv Real Madrida.

Finale je na programu 28. maja u Parizu.