Bajernu titula klizi kroz prste

Aktuelni šampion Nemačke, minhneski Bajern je na "Alijanc areni" prosuo vođstvo i izgubio od Red Bul Lajpciga 1:3 (1:0), pa tako možda ispustio i titulu, s obzirom na to da drugoplasirani Dortmund ima samo bod, ali i utakmicu manje.

Izabranici Tomasa Tuhela su do vođstva došli već u 25. minutu, kada je Tomas Miler proigrao Serža Gnabrija, a ovaj se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Međutim, u drugom poluvremenu gosti su uspeli da izjednače u 64. minutu preko Konrada Lajnera, da bi to potpunog preokreta stigli u 76. minutu sa bele tačke, strelac je bio Kristofer Nkunku.

Konačan rezultat postavljen je u 86. minutu, takođe sa 11 metara, a izvođač je ovog puta bio Dominik Soboslai.

Podsetimo, Dortmund u nedelju gostuje Augzburgu i u slučaju pobede će preskočiti Bajern i zauzeti prvo mesto kolo pred kraj sezone.