BAJERN PRVAK BUNDESLIGE GOLOM U 89. MINUTU: Borusija prokockala TITULU!

Fudbaleri Bajerna iz Minhena postali su šampioni Bundeslige nakon što su u poslednjem 34. kolu savladali Keln sa 2:1, dok je Borusija iz Dortmunda igrala nerešeno sa Majncom (2:2).

Borusiji je bila potrebna pobeda, ali su serijom promašaja u prvom poluvremenu sebi pokvarili veliki uspeh.

Luđe od ovoga nije moglo, Bavarci su golom Džamala Musijale u 89. minutu stigli do 33. titule prvaka Nemačke.

Pre početka 34. kola, Borusija je imala dva boda više od Bajerna (72 – 70) i sve se svelo na poslednju rundu.

Od samog starta meča „milioneri“ su bili u velikom problemu. Majnc je stigao vođstva već u 15. minutu kada je Andreas Hanke Olsen postigao gol nakon kornera.

Loše je reagovao napadač Sebastijan Ale u odbrani i gosti su poveli, te je ceo „Vesfalen“ zaćutao za trenutak.

Nekoliko minuta pre toga, Bajern je poveo „lepoticom“ Kingslija Komana pošto je Francuz iskoristio asistenciju Liroja Sanea.

Borusija je imala priliku da se ekspresno vrati u meč, pošto je sudija Marko Fric dosudio penal u 19. minutu.

Odgovornost je preuzeo Sebastijan Ale, ali je jako loše šutirao i golman Majnca Fin Dahmen je uspeo da bez problema odbrani.

Stvari su se dodatno pogoršale pošto je samo pet minuta nakon toga napadač gostiju Karim Onisivo povećao prednost na 2:0.

Bilo je jasno da će „milionerima“ nakon toga biti potrebno čudo za osvajanje titule, jer bi pri pobedi Bajern podigao pehar i u slučaju da Dortmund odigra nerešeno.

Do kraja poluvremena izabranici Edina Terzića su napadali, pokušavali da izjednače, ali to nisu uspeli. Najbolju priliku je imao Julijan Brant, ali je bio sebičan u 35. minutu i tako je upropastio sve.

U Kelnu se utakmica smirila nakon gola, i Bajern je mirno držao prednost kao i loptu u svojim nogama.

Videlo se da je Dortmund odlučnije krenuo u drugom poluvremenu, pa su se šanse ređale pred golom Majnca.

Ipak, sve do 69. minuta „milioneri“ nisu uspeli da probiju odbranu gostiju kada je Rafael Gereiro postigao gol posle asistencije Đovanija Rejne.

Već tada je mogla da se nagovesti ludnica koja je usledila, pošto je Keln izjednačio u 81. minutu preko Dejana Ljubičića iz penala. Bajern je nakon toga pao na drugu poziciju, a veliko slavlje je usledilo u Dortmundu.

Navijači su pomno pratili dešavanja u Kelnu, te se na tribinama čulo glasno radovanje po golu Ljubičića.

Očekivano, posle primljenog gola trener Bavaraca Tomas Tuhel je bacio sve karte u napad, U 85. minutu je uveo Džamala Musijalu, što će se ispostaviti kao ključan detalj u trci za trofej.

Delovalo je da fudbaleri Bajerna nemaju snage da ponovo stignu do prednosti, ali je Liroj Sane ušao u veliku šansu u 88. minutu. Izašao je sam pred golmana Kelna Marvina Švabea, ali je onda usledio spektakl.

Lopta se odbila do Džošue Kimiha, dodao je Nemac zatim do Žoaa Kansela, nakon čega je ona došla do Musijale.

Rešio se čuvara Nemac, šutirao je nisko u levi donji ugao i nije mogao da bude precizniji.

Borusija je uspela da izjednači na 2:2 u 96. minutu preko Niklasa Sulea, ali je tada bilo kasno. Sudija Fric je ubrzo odsvirao kraj i tako ugasio nade navijača Dortmunda.

Na kraju, oba tima su sezonu završila sa po 71. bodom, ali je Bajern slavio zbog bolje gol-razlike.

Pored Bajerna i Dortmunda, naredne sezone će u Ligi šampiona igrati trećeplasirani Lajpcig i četvoroplasirani Union Berlin.

Ekipa Šalkea je, uz Hertu, ispala iz Bundeslige, dok će Štutgart kroz baraž pokušati da sačuva status prvoligaša.