Atletiko posrnuo u Andaluziji, borba za tron La Lige vodiće se utroje (VIDEO)

Fudbaleri Atletiko Madrida zadržali su lidersku poziciju remijem sa Betisom u Sevilji (1:1), ali su time sebi znatno zakomlikovali put do šampionske titule.

Prvaka Španije će po svemu sudeći odlučiće foto-finiš.

Jorgandžije su povele preko Janika Karaska u petom minutu, a Betis je izjednačio preko Kristijana Telja u 20. minutu za ispostaviće se konačnih 1:1. U drugom poluvremenu Betis je bio dosta opasniji, ali je ipak Atletiko preko Koree promašio kolosalnu priliku u nadoknadi vremena.

Jorgandžije sada imaju 67 bodova, Real je drugi sa 66, na trećem mestu je Barselona sa 65, a šanse za titulu teoretski ima i Sevilja koja je četvrta sa 58 bodova i utakmicom manje.

Na taj način nastao je pravi „rat“ između Atletika, Reala i Barselone u borbi za titulu.