Za predsedničke i parlamentarne izbore Srbije otvoreno je i 77 biračkih mesta u inostranstvu, a za glasanje u dijaspori prijavilo se oko 40.000 birača . To je skoro tri puta više nego na prethodnim parlamentrarnim izborima 2020. i predsedničkim izborima, 2017.
Članovi RIK potvrdili su odluku da će u svim državama osim u Velikoj Britaniji, Kanadi i SAD, glasanje biti obavljeno 3. aprila u periodu od 7 do 20 časova, dok će zbog vremenske razlike u tri pomenute zemlje glasanje biti obavljeno 2. aprila od 7 do 20 časova prema lokalnom vremenu, s tim da se rezultati glasanja ne smeju saopštavati pre nego što u Srbiji bude završeno glasanje.
Najviše će se glasati u BiH gde je otvoreno 15 biračkih mesta i u Nemačkoj gde je otvoreno sedam biračkih mesta. U ove dve zemlje glasaće skoro polovina glasača koji su se prijavili za glasanje u inostranstvu.U Crnoj Gori, Austriji i Italiji otvoreno je po pet biračkih mesta, a po tri u Hrvatskoj, Švajcarskoj Francuskoj i SAD.
Državljani Srbije mogu da glasaju i u Severnoj Makedoniji na dva biračka mesta i u Sloveniji na jednom.
Glasanje je organizovano i u Belgiji, Bugarskoj, Grčkoj, Danskoj, Kataru, Kipru, Libanu, Luksemburgu, Malti, Mađarskoj, Norveškoj, Rumuniji, Rusiji, Slovačkoj, Turskoj, Ujedinjenim Arapskim Emiratima, Finskoj, Holandiji, Češkoj, Švedskoj i Španiji.
Od 2004. godine moguće je glasati u dijaspori, a uslov za glasanje na biračkom mestu u inostranstvu je da ima najamnje 100 prijavljenih birača.
U inostranstvu ima oko 1,7 miliona građana koji imaju pravo glasa u Srbiji.
Na parlamentarnim izborima 2016. godine na 38 biračkih mesta u inostranstvu, biračko pravo iskoristilo je tek nešto više od 6.000 građana. Godinu kasnije, na predsedničkim, na 53 izborna mesta u 32 države – 9.200.
Rekord je postignut na parlamentarnim izborima 2008, kada je bilo preko 50.000 prijavljenih na biračkom spisku, dok su izbori 2012. uspeli da zainteresuju svega 6.000 ljudi.