Oni su rekli da će narednih dana, u saradnji sa školama, stvoriti neophodne preduslove kako bi se usvojena odluka u potpunosti sprovela.
"Uporedna praksa u određenom broju zemalja pokazala je da ukidanje mobilnih telefona u školama donosi pozitivne efekte na rezultate koje učenici postižu u obrazovnom procesu", istakli su iz MPNI.
Kako su naveli, sasvim je očekivano i zabeleženo povećanje broja zemalja koje, generalno ili unutar pojedinačnih obrazovnih institucija, uvode različite oblike delimične ili potpune zabrane upotrebe mobilnih telefona u školama.
Iz MPNI su podsetili da na nivou Crne Gore postoje škole koje su već ranije usvojile pravilnike koji se odnose na zabranu upotrebe mobilnih telefona tokom nastave.
"A pozitivne efekte ove odluke potvrdili su kako nastavnici i roditelji, tako i sami učenici", dodaje se u saopštenju MPNI.
Iz tog resora su kazali da su nabavili računarsku opremu za sve obrazovno-vaspitne ustanove u Crnoj Gori u vrednosti od oko sedam miliona evra, navodeći da će se proces digitalizacije nesmetano realizovati.
Kako su istakli, u narednom periodu planirana je i nabavka nove IT opreme.
"Kroz brojne oblike saradnje koje MPNI ostvaruje sa učenicima, nastavnicima i roditeljima, jasno su definisani zajednički prioriteti svih učesnika u obrazovno-vaspitnom procesu, a oni se ogledaju u potrebi stvaranja uslova za kvalitetnije obrazovanje i prisutniju vaspitnu komponentu škole kao institucije", navodi se u saopštenju.
Ističe se da će MPNI, u tom cilju, u narednom periodu nastaviti intenzivan rad na sprovođenju novih mera koje će doprineti kvalitetnijem radu u školama.
To je, kako su naglasili iz MPNI, zajednički interes svih učesnika u procesu.
Glas javnosti T02S