Na beogradskim pijacama maksimalna cena jaja je 30 dinara, dok se guščije pazari za čak 250.
Jaja S veličine na pijaci u Čačku kretala su se od 15 dinara, pa sve do 35 dinara u Šapcu, što je objavilo i ministarstvo poljoprivrede u svom biltenu.
Nešto veća jaja, odnosno ona veličine M bila su najjeftinija na čačanskoj pijaci i koštala su 17 dinara, dok su za dinar više mogla da se nađu u Kraljevu, Nišu, Pirotu, Smederevu, Vranju i Kikindi.
Zrenjaninska pijaca nudila je jaja po komadu za 19 dinara, kao i pančevačka, dok su najskuplja bila na tezgama u Loznici i mogla su da se pazare za 25 dinara.
(Foto: Jutjub)
Nešto veća jaja, tačnije L veličine koštala su od 19 dinara, i to u Čačku, Kraljevu, Nišu, Pirotu, Vranju, a preko 25 u Šapcu do čak 30 u Loznici.
Cena jaja XL veličine proteklih dana bila su najjeftinija u Sremskoj Mitrovici i mogla su da se kupe za 18 dinara, a Loznica je bila vođa po ceni ovog proizvoda sa cenom od 32 dinara po komadu.
Na Bajlonijevoj pijaci u Beogradu cena jaja je već skočila, sada koštaju od 25 do 30 dinara po komadu, što znači da za samo 20 jaja treba izdvojiti od 500 do 600 dinara, što je minimum za pripremanje vaskršnje trpeze.
Podsetimo, najskuplje jaje koje je pronađeno na pijačnoj tezgi u Beogradu je guščije jaje, sa svojom cenom od čak 250 dinara po komadu.
Glas javnosti/K04S
35 min