Glas Javnosti

Kokain vredan tri miliona evra otkriven u pošiljci banana u Solunu

Svet
Autor: Glas javnosti

Više od 90 kilograma kokaina, vrednog više od 2,9 miliona evra, otkriveno je u luci Solun u pošiljci banana iz Ekvadora, javila je danas agencija MIA.

Nezavisna uprava za javne prihode Grčke (AADE) saopštila da su carinski inspektori pomoću rendgenskih zraka otkrili kokain u pošiljci svežih banana u kontejneru koji je stigao iz Ekvadora, a kao primalac je navedena francuska kompanija, koja šalje banane u Rumuniju.

Precizira se da je kokain bio upakovan u 80 paketa, ukupne bruto težine 92,7 kilograma, pažljivo sakrivenih u specijalnom prostoru u rashladnom mehanizmu.


Droga i kontejner su odmah oduzeti, o čemu je obavešteno nadležno tužilaštvo, dok se istraga radi otkrivanja primalaca kokaina nastavlja.

Kokain sakriven u kontejneru sa bananama otkriven je pre nekoliko dana u u luci u Atini u pošiljci koja je stigla iz Ekvadora.


Glas javnosti/ N01S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR