Tri dana nakon što se transportni brod "Evergeen" nasukao u Sueckom kanalu i blokirao jedan od najvažnijih pomorskih pravaca na svetu, na kineskoj društvenoj mreži "Sina Weibo" objavljena je fotografija na kojoj se može videti kako je kamion koji je prevozio kontejner s logotipom "Evergrin" na sličan način blokirao saobraćaj na jednoj saobraćajnici u kineskom gradu Nanjingu.
Prema svemu sudeći, fotografija je preuzeta sa snimka nadzornih kamera na autoputui Čangčun-Šenzen, a do blokade saobraćaja došlo je zbog saobraćajne nesreće koja se dogodila 27. marta u jutarnjim satima. Naime, podaci sa fotografije sugerišu na to da je do blokade došlo najkasnije u 9.55 sati po lokalnom vremenu.
EVERGREEN in Suez Canal
— jinyi whale (@jinyi_whale) March 27, 2021
EVERGREEN in China Highway#EVERGIVEN #EVERGREEN pic.twitter.com/ibUnOIMkdH
Lokalni i međunarodni mediji odmah su ukazali na sličnost blokade saobraćaja u Kini i one u Sueckom kanalu. Kako se može videti na fotografiji, kamion se takođe našao pod uglom od 45 stepeni, a iza njega su se naslagala druga vozila.
"Čajna tajms" piše da brodska kompanija "Evergrin" nema filijalu koja se bavi drumskim transportom dobara u kontinentalnoj Kini.
(Glas javnosti)