Reč je o golubu koji je krajem oktobra prošle godine učestvovao u jednoj trci u američkoj saveznoj državi Oregon i nije stigao do cilja, da bi se pred Novu godinu neočekivano pojavio u Melburnu, prenosi BBC.
Zdravstve vlasti su saopštile da golub, koji je nazvan Džo, predstavlja "direktnu biološku pretnju za populaciju ptica u Australiji, kao i za živinarsku industriju", zbog čega će biti eutanaziran. Nije poznato na koji način je golub uspeo da pređe 8.000 milja od Oregona do južne Australije, a veruje se da se na okeanu "ukrcao" na neki teretni brod i tako prešao veći deo puta.
(Glas javnosti)