Žastin kaže da se oseća lično prozvanom od kada je odgledala seriju i iznosi negativne i pozitivne utiske tj. činjenice koje su totalno pogrešne i one koje bi mogle da "prođu" kao tačne.
1. Emili u seriji uporno i dalje govori engleski sa Francuzima. Žastin kaže da je to hrabro jer je za duži ostanak u Francuskoj ipak potrebno poznavati njihov jezik ne toliko zbog toga što Francuzi ne znaju ili ne žele da govore engleski već zbog toga što se poneki ustručavaju da ga govore, naročito kada su bitne situacije jer nisu sigurni da dobro vladaju njime.
Takođe, Francuzi se veoma ponose svojom kulturom i gastronomijom te misle da osoba koja insistira da ne nauči jezik gubi mnogo u doživljaju i utiscima. Žastin se ne sviđa pristup koji ima lik Amerikanke Emili koja se prvo obraća svima na engleskom a da prethodno ne pita da li svi govore taj jezik.
2. Pariski snobovi
Jedan od momaka sa kojima se Emili zabavlja je tipičan pariski snob koji priča samo o "visokoumnim temama". Žastin navodi da postoji određeni broj starosedelaca kao i u svakom gradu koji imaju krugove u kojima se kreću te da je taj deo tačan ali i da se preteralo u građenju njegovog lika.
3. Ljubavne afere na poslu
Silvi, Emilina šefica je u vezi sa oženjenim bogatim klijentom i svi u marketinškoj agenciji u kojoj se odvija radnja smatraju to normalnim. Žastin kaže da to nije baš tako. Ona navodi činjenicu da se u Francuskoj otvorenije priča o ljubavnim odnosima nego u drugim zemljama ali da jeste neprikladno da klijent šalje čipkani donji veš osobi koju zna samo poslovno.
4. "Pogrešna geografija"
U seriji, primećuje Žastin, kretanje likova nije logično tj. ne idu putanjama koje su usput nego se sekvence nižu tako da bi realno bilo potrebno obići ceo grad kada bi se neko stvarno tako kretao kroz grad.
5. Cigarete umesto obroka
Nekoliko puta se naglašava da se u Francuskoj puši cigareta umesto ručka ili doručka a to, kako objašnjava Žastin, nije tačno, Francuzi itekako vode računa da redovno uzimaju obroke. Takođe, netačno je predstavljeno da se u Francuskoj puši u zatvorenim prostorijama jer je zakon protiv toga donesen još 2007. godine.
6. Nepoštovanje kulturnih razlika
Emili insistira da joj se servirana hrana vrati onako kako ona želi da bude pečena a Žastin objašnjava da je to u Francuskoj veoma nekulturno jer je potrebno prvo probati šefovu kreaciju. Takođe je i nekulturno stavljati so i biber pre nego što ste probali jelo.
1. Glasno pričanje
Emili biva kritikovana zato što glasno govori i Žastin kaže da je to tačno - Francuzi su često tiši nego Amerikanci a u njihovim kafeima svira tiša muzika.
2. Uživanje u životu
Tačno je da Francuzi vole da sede u kafeu i neko vreme ne rade ništa, ne razmišljajući ni o čemu. Tako se oslobađaju stresa.
3. Francuzi ne vole suvenire
Čuveni kreator dobije nervni napad kada vidi suvenir u obliku Ajfelove kule na Emilinoj tašni. Žastin kaže da je to tačno i da Francuzi ne vole "očigledne turiste".
4. Brojevi spratova
U Francuskoj je prizemlje nulti sprat pa često dolazi do nesporazuma jer je u SAD-u to prvi sprat.
Žastin zaključuje da je najviše nervira što su Francuzi stavljeni u jednu kutiju a oni su sasvim suprotno - narod koji voli autentičnost.
Bonus video:
(Glas javnosti)