Lekoviti izvori Banje Koviljače nalaze se na 124 metra nadmorske visine. Ova banja opasana je šumovitim visovima sa tri strane.
Imala je kupatilo sa 25 porculanskih i osam betonskih kada, snabdevenih toplom i hladnom vodom, tuševima i drugim potrebama u kabini. Takođe, posedovala je i porodične kade gde se može kupati pet do šest osoba istovremeno.
Kako se navodi u tekstu u Vremenu, Koviljača je preporučljiva ljudima sa traumatskim povredama, sifilisom, konjskim bolestima, trovanja živom i olovom, anemije, tuberkuloze i drugih bolesti.
Sezona je tada trajala od 1. maja do polovine septembra.
Sto godina kasnije, Vrnjačka Banja je i dalje najposećenija lokacija kada je reč o mestima za rehabilitaciju. Na drugom mestu ostala je Banja Koviljača, a zatim slede Niška Banja, Sokobanja, i Ribarska Banja.
Sada, veliki broj ljudi u Srbiji, posebno penzionera i osoba sa zdravstvenim problemima, za odmor odabere upravo banju. Osim što ne iziskuju mnogo novca i velike troškove prevoza, u njih se može ići i u bilo koje doba godine.
Osim lekovite vode i relaksacije, banje garantuju i čist vazduh, prijatnu klimu i veliki spektar aktivnosti kojima se posetioci mogu zanimati.
Budžet koji je neophodno izdvojiti za odlazak u neku od njih zavisi od dosta faktora, kao što su cene smeštaja i usluga, ali i hrane i taksi prevoza, kao i ulaznica na bazene.
Ipak, znatno jeftinije će proći građani koji sami pronađu smeštaj u blizini centara za rehabilitaciju, a posebno ako odlaze mimo letnje sezone.
Kada je reč o ulaznicama za zatvorene bazene, one su u proseku oko 500 dinara za dan, ali uglavnom ne više od 700, prenosi N01S.