Glas Javnosti


ČOLA POKAZAO PIMPEKA: Šok scena iz Sarajeva! (FOTO)

Pop kultura
Autor: Glas javnosti

Zdravko Čolić, popularni pevač iz Sarajeva, objavio je na društvenim mrežama fotografiju kojom je mnoge podsetio na "zlatni period" grada iz kojeg potiče.

Kako stoji u opisu fotografije, Čolić se "vratio" u osamdesete godine 20. veka gde su se brojni pevači, glumci, ali i sportisti, često družili u kafićima, kafanama i restoranima do ranih jutarnjih sati.

Ovaj put, arhivska fotografija prikazuje tipičnu atmosferu u Sarajevu osamdesetih godina, a dodatno je oplemenjuju likovi koji se pojavljuju na njoj.

- Osamdesetih godina u Sarajevu... Zdravko Čolić, Ogi Miljak (vlasnik kafića 'Pikolo' i Davorin Popović- stoji u opisu fotografije.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Zdravko Čolić (@zdravkocolicofficial)

Inače, poznato je kako su Davorin Popović i Zdravko Čolić od početka muzičke karijere bili gotovo pa nerazdvojni. Osim na brojnim nastupima, legendarni pevači su često zajedno provodili i slobodno vreme u Sarajevu gde su obično "punili baterije" za nove nastupe.

Čolić je više puta govorio o pokojnom Davorinu Popoviću te je istakao kako je popularni "Pimpek" imao neverovatan uticaj na njegov život i karijeru.

Između ostalog, pre nekoliko godina, Čolić se prisetio i dana kada je diplomirao i kada mu je Davorin Popović tom prilikom uručio i poklon.

- To je lepa epizoda kad čovek diplomira. Sećam se, izlazim iz profesorovog kabineta, a u hodniku me čekaju prijatelji i svi manje više nose bombonjere, cveće, neki viski. Onda se pojavi Davorin Popović koji nosi veknu hleba i kaže: 'Evo, sad si svoj čovek.' U smislu, glas te uvek može izdati, ali sad imaš papir koji će ti uvek značiti da nešto u životu možeš raditi sam- ispričao je Zdravko jednom prilikom.

(Glas javnosti)

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR