Glas Javnosti


Soraju ne spasava 500 evra

Estrada
Autor:

Starleti Soraji Vučelić Masoni i njenoj drugarici M.M. sudiće se u Osnovnom sudu u Žabljaku zbog nepostupanja po zdravstvenim propisima za suzbijanje opasne zarazne bolesti, pišu crnogorski mediji. To je saopšteno iz Osnovnog državnog tužilaštva u Pljevljima, koje je stavilo van snage odluku o primeni instituta odlaganja krivičnog gonjenja u ovom slučaju.

- Osnovno državno tužilaštvo u Pljevljima podnelo je optužni predlog protiv S. M. i M. M. kojim se predlaže da se pred Osnovnim sudom u Žabljaku održi glavni pretres i da se okrivljene S. M. i M. M. oglase krivim za navedeno krivično delo - saopštila je portparolka pljevaljskog tužilaštva, tužiteljka Nataša Bajčeta, prenose "Vijesti".

Prethodno je doneta odluka da i Soraja i njena drugarica treba da plate kazne od po 500 evra, te da taj novac uplate jednoj humanitarnoj organizaciji, a nova odluka znači da neće proči samo sa tom kaznom, jer je to bila lakša opcija, već da im preti zatvor budući da je tužilaštvo odlučilo da ih odvede na sud.

Starleta i njena drugarica su, podsetimo, 3. maja uhapšene na Žabljaku, zbog sumnje da su prekršile mere za suzbijanje koronavirusa i bez potvrde za međugradski saobraćaj došle u vikendicu u tom gradu.

(Izvor: Blic)

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS



KOMENTAR