Glas Javnosti

VOJNI PUČ na Maliju, predsednik DAO OSTAVKU: Ne želim da se krv prolije da bih sačuvao vlast (VIDEO)

Svet
Autor: Glas javnosti

Predsednik Malija, Ibrahim Bubakar Kejt primoran je da da ostavku nakon hapšenja pobunjenika koji su pobunom pozvali na političke promene. Uhapšen je veliki broj ministara i oficira.

- Odlučio sam da podnesem ostavku. Ne želim da se krv prolije da bih sačuvao vlast - rekao je predsednik.

On je raspustio parlament i Vladu. Predsednik je podneo ostavku nekoliko sati nakon što je neimenovani vođa pobunjenika saopštio da su uhapšeni on i premijer Sumilu Bubei Maiga.
Inicijatori pobune su pozvali na političke promene, kroz izbore i uverili da će poštovati međunarodne sporazume.

Pobuna grupe vojnika na Maliju je počela juče, hapšenjem brojnih ministara i visokih oficira. Smatra se da je pobuna povezana sa finansijskim pritužbama vojnika. Lokalni mediji su objavili da su za organizovanje pobune odgovorna četiri vojna zvaničnika.

Na ulicama Malija se slavi, ljudi igraju i proslavljaju "slobodu" od korumpirane vlasti.

 

(Glas javnosti/Sputnik)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR