Glas Javnosti


Nazvao ga UBICOM, a sada želi da PREGOVARA: Bajden pozvao Putina i Sija na sastanak

Svet
Autor: Glas javnosti

Američki predsednik DŽo Bajden pozvao je Vladimira Putina i Si Đinpinga na pregovore o globalnim klimatskim promenama.

Američki predsednik DŽo Bajden rekao je da želi da osigura da Sjedinjene Države postignu stopostotnu ekonomiju čiste energije i dostignu neto nultu emisiju pre 2050. godine, prenosi Sputnjik Internešnal.

Bajden je već preduzeo nekoliko koraka u borbi protiv klimatskih promena ponovnim pridruživanjem Pariskom sporazumu i ukidanjem dozvole za izgradnju cevovoda Kejston XL.

Podsetimo, američki predsednik DŽo Bajden održao je svoju prvu konferenciju za novinare posle više od dva meseca nakon stupanja na funkciju.

Stanje ekonomije, pandemija COVID-19 i migrantska kriza na južnoj granici sa Meksikom bile su među glavnim temama o kojima je govorio američki predsednik.

Takođe, konferencija je upamćena po neverovatnim ispadima američkog predsednika. On je, naime, rekao da je u Senatu već 120 godina.

​- Mislim da bi trebalo da se vratimo na poziciju filibastera kada sam došao u američki Senat pre 120 godina - rekao je Bajden.

(Glas javnosti)

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR