On je u razmaku od samo nekoliko sati izbo četiri osobe, od kojih su dve smrtno stradale. Policija smatra da je reč o jednom napadaču koji u od petka ujutru do prvih sati subote napao četiri beskućnika, prenosi londonski dnevnik Gardijan.
Svi napadi su se odigrali na liniji "A" njujorškog metroa i policija pregleda snimke sa sigurnosnih kamera, pokušavajući da identifikuje napadača.
Jedna žrtva je otkrivena u petak oko ponoći bez znaka života sa više ubodnih rana u predelu vrata i grudnog koša, a samo nekoliko sati kasnije na Menhetnu je pronađena i jedna mrtva, izbodena žena starosti 44 godine.
Još dva napada, na dva muškarca potvrđena su takođe na Menhetnu, pa je policija rasporedila dodatnih 500 policajaca u njujorškom metrou.
(Glas javnosti)