-Ograničenjem radnog vremena želi da se postigne da se pre stupanja zabrane izlaska na ulice može pravovremeno obaviti kupovina, s ciljem da se odredbom što je moguće više smanji mobilnost naveče i u noćnim satima- stoji u saoštenju Ministarstva, uz dodatak kako će time kako kupci tako i zaposlenici imati dovoljno vremena, pravovremeno da stignu do svojih stanova i kuća.
Zabrana izlaska na ulice od 20 sati navečer do 6 sati ujutro stupila je snagu prošli utorak i važi 10 dana odnosno do 12. novembra.
Prema pisanju medija i tvrdnjama izvora bliskih Ministarstvu zdravlja produženje zabrane izlaska na ulice u Austriji za narednih deset dana u isto vreme, praktično je "već fiksno".
U to niko živ u Austriji i ne sumnja s obzirom na stalan dramatičan rast i rekordne brojke novozaraženih, hospitaliziranih i pacijenata u intenzivnoj nezi.
(Glas javnosti)