Glas Javnosti


KRIMINALCI ČESTO KORISTE OVAJ EKSPLOZIV: Džip na Novom Beogradu raznet uz pomoć C-4 postavljenog DIREKTNO ISPOD SEDIŠTA VOZAČA!

Hronika
Autor: Glas javnosti

Prve analize podmetnutog eksploziva ukazuju da je u likvidaciji Strahinje Stojanovića najverovatnije korišćen plastični P500, poznatiji kao C-4 a ovo je inače čest i oproban recept kod kriminalaca za likvidaciju.

 Na to ukazuju i ostaci džipa, jer se poslednjih godina u mafijaškim razračunavanjima na ulicama Beograda koristio ovaj eksploziv ili trotil.

- Da je postavljen jači eksploziv, razaranje samog vozila bi bilo daleko veće, a saputnici sigurno ne bi preživeli. U ovom slučaju "paklena naprava" je postavljena direktno ispod sedišta vozača, a aktivirana je daljinski - navode iz istrage.

Na sličan način "u vazduh" je dignut i Siniša Milić Boske, glavni operativac klana Luke Bojovića i Filipa Koraća, pišu "Novosti".

On je ubijen u junu 2018. na semaforu na Autokomandi, u Beogradu.

 Tada je korišćen C-4, a aktiviran je pozivom sa mobilnog telefona.

(Glas javnosti/Novosti.rs)

 

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR