Tokom sinoćne kontrole poštovanja radnog vremena izvršen je pregled 92 ugostiteljska objekata, saopšteno je iz ovog sekreterijata.
U pomenutom lokalu na Vračaru, inspektori su naredili da lokal isprazni, a napisan je prekršajni nalog.
Slična situacija zatečena je u još dva ugostiteljska objekta- na teritoriji gradskih opština Palilula i Stari grad, te su turistički inspektori napisali prekršajne naloge i u ovim slučajevima. Inspekcija je utvrdila da su tri ugostiteljska objekta prekoračila propisano radno vreme, zbog čega su im napisani prekršajni nalozi.
Iz Sekretarijata za inspekcijske poslove najavili su da će i u buduće nastaviti sa kontrolama poštovanja propisanog radnog vremena i apelovali da na ugostitelje da se pridržavaju mera koje je doneo Krizni štab.
(Glas javnosti)