Glas Javnosti


SRBIJA DO KINE: Srpski izvoz u Kinu lane dostigao 1,2 mili. USD

Ekonomija
Autor: Glas javnosti

Izvoz robe iz Srbije u Kinu u 2022. dostigao je rekordnih 1,2 mlrd USD i sve veći broj domaćih kompanija vidi perspektivu u izvozu u tu zemlju, posebno prehrambenih i proizvoda široke potrošnje, izjavio je danas ministar unutrašnje i spoljne trgovine u Vladi Republike Srbije Tomislav Momirović.


Momirović je, nakon sastanka sa kineskom poslovnom delegacijom koju je predvodio direktor Trgovinskog biroa grada Ningboa Džang Jan, istakao da se kineske provincije sve više otvaraju za saradnju sa Srbijom, te da Ningbo namerava da uveze robu vrednu više milijardi dolara iz zemalja Centralne i Istočne Evrope, što je ogromna šansa za kompanije iz naše zemlje.

Ministar je poručio da će on, kao predsednik srpskog dela Mešovite međuvladine komisije za trgovinu i ekonomsku saradnju sa Kinom, poseban akcenat staviti na to da što više srpskih kompanija bude prisutno u Kini i da imaju priliku da predstave svoje poslovanje i proizvode, prenosi ortal Ekapija.


Prema njegovim rečima, danas je učinjen još jedan veliki korak kako bi se na predstojećem Sajmu investicija i trgovine Kine i zemalja Centralne i Istočne Evrope u Ningbou, među kompanijama iz Poljske, Slovenije, Češke, Slovačke, pojavile i srpske kompanije.

To je izuzetna prilika da predstavimo domaće proizvode kineskom tržištu, povećamo izvoz, ali i postavimo snažne temelje i ojačamo veze srpskih i kineskih kompanija uoči potpisivanja Sporazuma o slobodnoj trgovini, poručio je Momirović, saopštava Ministarstvo.

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR