Glas Javnosti


`Kad ludi upravljaju manastirom!`Predsednik opštine Dečani zapretio igumanu Dečana Savi Janjiću

Društvo
Autor: Glas javnosti

Predsednik opštine Dečani Baškim Ramosaj je igumana manastira Visoki Dečani arhimandrita Savu Janjića zbog reakcije izazvane radovima na magistralnom putu Dečani Plav kroz zaštićenu zonu manastira, nazvao ludim.

- Kad ‘ludi’ upravljaju manastirom Dečani stvaraju ludilo koje se održava na našu opštinu. Pogotovo kad se čuju želje ludaka, rezultati su više nego šovinističk - navodi Koha, prenosi Kosovo online.

Izgradnja puta R-108, koji prolazi kroz posebno zaštićeno područje, u osnovi “ima samo koncept ekonomskog razvoja i blagostanja građana, samo to”, naveo je u objavi na Fejsbuk nalogu Ramosaj.

Udarili na manastirsku zonu! Vlasti u Prištini ne mare za zabrane, bageri opet pored Dečana (VIDEO)

- Bogatstvom koje je Bog dao ovoj opštini želimo da odgajamo svoju decu sa boljim ekonomskim standardom. Neću se zaustaviti u ovom naumu dok sam na mestu gradonačelnika - dodao je u objavi Ramosaj.

Sava Janjić, iguman manastira Visoki Dečani: Kosovske vlasti koriste svaku priliku da život učine komplikovanijim i težim

Koha takođe navodi, da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio da su radovi u zaštićenom području manastira Dečani ilegalni i da ugrožavaju jednu od najvećih srpskih svetinja, kao i to da je ovaj čin suprotan evropskim osnovama civilizacijom i krši pravila koja je Priština sama potpisala.

Iguman Janjić je ranije izjavio da će gradnja puta kroz zaštićenu zonu naneti veliku štetu manastiru iz 14. veka i Uneskovom spomeniku kulturne baštine.

- Pokazuje se jedan vrlo neodgovoran odnos kosovskih institucija prema kulturnoj baštini, koja je od neprocenjive vrednosti - upozorio je iguman manastira Visoki Dečani, arhimandrit Sava.

(Glas javnosti/Kosovo online)

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR