Naime, obešeno telo Dragana Petrušića, kako su jednobrazno javili beogradske redakcije, u porodičnom domu u Kragujevcu pronašli su supruga i sin, uz obaveznoi dodatak baš kod svih da je “ekipa Hitne pomoći ubrzo je stigla na lice mesta, međutim lekari su samo mogli da utvrde smrt, kao i da je tužilac naložio obdukciju.” Naizgled, nepotreban zaplet, nastaje kada iz kragujevačke Hitne pomoći stiže tvrdnja da oni nisu izlazili ovom povodom na lice mesta.
Takođe, na lokalnim portalima većina posetilaca izričito tvtrdi da “to nisu čista posla” ili da “nema šanse da je samoubistvo”, a mnogi od njih navode da su ga lično poznavali i da nimalo nije ličio na suicidnu osobu. Može se i saznati da Petrušić bio uvažen sugrađanin, vrstan inženjer koji je sa porodicom živeo u naselju Aerodrom. U objavama sugrađana moglo se i saznati da je Dragan Petrušić dugo godina radio u “Zastava oružju”i da u avgustu prošle godine otišao u penziju, sa pozicije koordinatora za tehničko-tehnološka pitanja, a da jedno vreme obavljao i funkciju izvršnog direktora ove kompanije.
Međutim, od jutros beogradske redakcije za razliku od lokalnih portala, javljau i da je Petrušić “nedavno oboleo od korone i nije mogao da izdrži pritisak neizvesnosti borbe sa opakim virusom”! S druge strane, one lokalne koje realno to bolje znaju, tvrde da je Petrušić bio u kućnoj izolaciji sa dijagnozom srednje teškog publika zaraženosti virusom korona, uz sve glasniju slutnju da je možda “nešto drugo” razlog što je poznati inženjer digao ruku na sebe, pa nije mudro brzo doneti zaključke pre obdukcije i evenetualne policijske istrage.
Ne bi valjalo da nam se ponovi čuveni slučaj kao kada se transportni helikopter Vojske Srbije srušio, 13. marta 2015. godine u širem rejonu aerodroma "Nikola Tesla" u Surčinu i gde je poginulo sedmoro ljudi, a da su neke beogradske redakcije “već” javile da je sleteo bezbedno i bio čak dočekan od nekih naših zvaničnika. Nadamo se, ovoga puta, da niko nije opet nepotrebno bio brzoplet dok je slao vest u redakciju.
(Glas javnosti)