ZBOG OVOGA SVI VOLIMO OLIMPIJSKE IGRE! Holanđanka PALA pred finiš trke, USTALA i PRETEKLA SVE REDOM! (VIDEO)

Holandska atletičarka Sifan Hasan osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 5.000 metara, na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Holanđanka, rođena u Etiopiji, na svom drugom učešću na Igrama istrčala je trku za 14:36,79 minuta.

Drugo srebro za redom u toj disciplini na Igrama, osvojila je kenijska atletičarka Helen Obiri, koja je skoro dve sekunde bila sporija od Hasan (14:38,36).

Takmičarka iz Etiopije Gudaf Cegaj došla je do bronze, vremenom 14:38,87 minuta.

Ono što je međutim u trci Holanđanke neverovatno, to je da je ona u kvalifikacionoj trci pala, da bi se zatim pridigla i osvojila prvo mesto.

Podvig vredan divljenja, pogledajte kako je sve izgledalo!