SJAJNA OSAKA U FINALU AUSTRALIJAN OPENA: Serena Vilijams bez šanse protiv dominantne Japanke!

Tenis

Naomi Osaka je slavila protiv Serene Vilijams u polufinalu Australijen Opena u dva seta. Bilo je 6:3 i 6:4.

Meč je počeo brejkom Serene Vilijams, a već kako ona nije iskoristila još jednu šansu da oduzme servis protivnici to je ekspresno kažnjeno. Naomi je izjednačila na 2:2 napravivši brejk, da bi ubrzo ona povela i sa 4:2 ostvarivši brejk prednosti. Japanka je igrala odlično u tom periodu meča posebno kada se radi o servisu. Do kraja seta je održala brejk prednosti i povela.

U drugom setu Osaka odmah uzima brejk, bila je daleko agresivnija, a jedinu nesigurnost je pokazala u osmom gemu. Naomi je servirala užasno i Serena zbog toga pravi brejk. Ipak Amerikanka je izgubila sledeći servis gem sa nulom i Naomi je dobila drugi set 6:4.

Naomi će igrati finale Australijen Opena protiv bolje iz duela Karolina Muhova – Dženifer Brejdi.

Ona je  stigla do svog drugog finala na Australijan openu, a četvrtog ukupno na grend slem turnirima. Na prethodna tri je slavila – 2018. i 2020. na US Openu, te 2019. u Australiji.