ATP MASTERS U LONDONU: Đoković 'ispustio' Tima, Austrijanac ide u finale završnog turnira!

Tenis

Srpski teniser i prvi reket sveta Novak Đoković poražen je u polufinalu završnog turnira masters serije u Londonu od Dominika Tima sa 2:1 u setovima.

Nije Novak ličio na sebe od početka meča, dok je Tim pokazao veliki kvalitet, pa u prvom setu nije uspeo da napravi brejk šansu, dok je Tim u jedanaestom gemu uspeo da iskoristi prvu i stigne do prednosti dovoljne za 7:5 i 1:0 u setovima.

U drugom delu igre, ponovo je teniser iz Austrije sjajno igrao, ali ni on ni Novak nisu uspeli da dođu do prednosti, pa je pobednika drugog seta dao taj-brejk, a u njemu Đoković je odbranio četiri meč lopte, iskoristio četvrtu set loptu i stigao do 1:1.

Treći set ponovo je protekao bez brejka, pa je pobednik odlučen u 13. gemu, a u njemu je Đoković na početku briljirao, osvojio prva četiri poena, nakon čega je Tim odgovorio serijom od šest vezanih, stigao do 6:4. Novak je prišao na poen zaostatka asom, ali je u sledećem poenu na Timov servis poslao lopticu u aut, pa će Austrijanac u meč za titulu.

U finalu čeka boljeg iz duela Medvedev - Nadal.