Završen spektakl u Beogradu: Srbiji četiri medalje na MMA Svetskom prvenstvu

Ostali sportovi

Srpski takmičari osvojili su četiri medalje na amaterskom MMA Svetskom prvenstvu, koje je po prvi put u istoriji održano u Beogradu.

Zlatnu medalju je osvojila Nikolija Milošević u seniorskoj konkurenciji u kategoriji do 61,2 kilograma. Bronzu su osvojili seniori Veljko Aleksić (do 77,1 kg), Dževad Baltić (do 93 kg) i juniorka Milica Glušica (do 65,8 kg).

Na SP u beogradskoj "Štark areni" učestvovalo je 550 takmičara iz 62 zemlje. Beograd je bio prvi evropski domaćin u istoriji SP.

Na kraju je održan "Brave CF 69" spektakl na kome su učestvovala i tri srpska borca.

Aleksandar Stojić je pobedio odlukom sudija Marćina Narušča. Darko Stojić je poražen tehničkim nokautom od Šamila Gazijeva, kao i Aleksandar Terzić od Patrika Čelića.

U glavnoj borbi večeri za titulu "Brave CF" šampiona lake kategorije, Abdisalam Ulu Kubaničbek je pobedio Kamila Magomedova.