Glas Javnosti

VELIKI USPEH Zorane Arunović: Reprezentativka Srbije 'upucala' zlato!

Ostali sportovi
Autor: Glas javnosti

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Zorana Arunović je osvojila je danas zlatnu medalju na ovogodišnjem Otvorenom prvenstvu Mađarske u Budimpešti.

Arunović je poslednjeg dana turnira, trijumfovala vazdušnim pištoljem i kući se vraća sa dva odličja, pošto je juče istim oružjem osvojila srebro.

Danas je u finalu gađala i Sanja Vukašinović, koja je osvojila četvrto mesto vazdušnom puškom.

Arunovićeva u današnjim kvalifikacijama nije bila toliko dominantna kao prva dva dana.

U osnovnom delu takmičenja je pogodila 568 krugova i kvalifikacije završila na drugoj poziciji.

Međutim, najviše je pokazala kad je bilo najvažnije - u završnici finala.

Zorana je većim delom finala bila na drugom mestu. Borbu za medalje najbolje je počela Mađarica Sara Rahel Fabijan i vodila je trku do 18. hica (od ukupno 24).

Tada je Arunović preuzela čelnu poziciju i vođstvo sačuvala do kraja finala.

Srpska takmičarka je vrlo sigurno gađala u finišu takmičenja, konstantno uvećavala prednost nad rivalkama i trijumfovala sa 240,2 kruga.

Fabijanova je ostala na drugom mestu sa 238,5, a treće mesto pripalo je Mirijam Jako (Mađarska), pobednici subotnjeg nadmetanja.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR