SRBIJA I DALJE DOMINIRA U VATERPOLU! Novo zlatno odličje za JUNIORE, pobedili Grčku

Ostali sportovi

Ko kaže da Srbija nikad više neće imati šampionsku ekipu za vaterpolo?! Juniorska reprezentacija Srbije do 17 godina postala je šampion Evrope jer je u finalu kontinentalnog prvensta pobedila Grčku rezultatom 10:6 (2:0, 2:3, 3:1, 3:2)

Seniori su odbranili olimpijsko zlato u Tokiju na rastanku neponovljive generacije, omladinci su potom osvojili titulu na Svetskom prvenstvo za igrače do 20 godina, a sada se dogodio i ovaj, ogroman uspeh.

Selektor juniora šampiona Evrope je Miloš Korolija, a priznanje za MVP-a turnira pripalo je Viktoru Uroševiću.

U prvoj četvrtini doktorska odbrana Srbije koja je sprečila Grke da naprave bilo koju izglednu akciju. Napad je rezultirao sa dva gola, prvi Kovačevića posle odličnog šuta i drugi Kojića sa igračem više sredinom tog dela igre. Samo po jedno isključenje, Grci su igrača više dobili sekund pred prvi odmor.

U drugom delu druge četvrtine Grci su došli do daha. Iz dva uzastopna napada su izjednačili a zatim 1,42 do odmora došli do prvog vođstva . Srpski napad nije funkcionisao sve do dobijenog igrača više kojeg je Stanić pretvorio u gol za izjednačnje a 19 sekundi pre velikog odmora je Dimitrijević vratio prednost.

Još jednom su Grci izjednačili početkom trećeg dela a onda je krenula srpska serija. Za 2,5 minuta tri lopte u mređi rivala, Mušikić i dva puta Brešćanski. Sa plus tri je korolijin sastav ušao u poslednjih osam minuta. Gol kapitena Božovića za 8:4 početkom završnog dela je stavio tačku na pitanje pobednika. Raspoloženi Brešćanski i Mušikić posle odbranjenog peterca našeg golmana su povećali prednost na 10:5. Slavlje je moglo da počne.

Ova imena zaslužna su za osvojeni trofej. Zapamtite ih, uskoro će doći njihovo doba.

Radosav Virijević – Radnički KG 23.3. 2004.