NESTVARAN USPEH - SRBIN SRUŠIO SVETSKI REKORD! Paraatletičar Nebojša Đurić osvojio zlato na Svetskom kupu!

Ostali sportovi

Srpski paraatletičar Nebojša Đurić osvojio postavio je svetski rekord i osvojio prvo mesto u bacanju diska na Svetskom kupu u Italiji.

Maestralni srpski sportista na otvorenom prvenstvu Italije u paraatletici postavio je novi svetski rekord u bacanju diska F55 sa impresivnim rezultatom 40,37 metara.

Na Svetskom kupu koji se ovog vikenda održava u italijanskom gradu Jesolo pored Đurića učestvuju još četri takmičara iz naše zemlje - Nemanja Dimitrijević (koplje), Darko Marisavljević (1500, 5000 m), Goran Nikolić (čunj) i reprezenatativka Ivana Arsić (disk i koplje).

Glavni cilj naših reprezentativaca je da ispune normu za predstojeće Svetsko prvenstvo koje se održava u Parizu.