"ORLOVI" SRUŠILI SLOVENCE: Srbija na korak od Svetskog prvenstva, Đorđić i Kukić rešetali

Ostali sportovi

Rukometaši Srbije savladali su Sloveniju rezultatom 34:31 (20:16, 15:14) u prvom meču baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo

Srbija je po prvi put na meču povela u petom minutu igre, a nakon tog gola Petra Đorđića bilo je 3:2. Srbija je od tog trenutka uvek bila ispred protivnika ili u egalu.

Slovenija je poslednju prednost imala pri rezultatu 2:1, a na poluvremenu je bilo četitri razlike za izabranike Tonija Đerone. Neizvesno je bilo na 14:14 kada Srbija pravi veliku seriju i stiže do 20:15.

Upravo je Đorđić bio najefikasniji sa osam pogodaka, a pratio ga je Lazar Kukić koji je šest puta tresao mrežu protivnika. Mijajlo Marsenić postigao je četiri.

Kod Slovenaca su Mačkovšek i Janc postigli po sedam, a Bombaš devet golova.

Revanš meč se igra u subotu od 18:00 kada će Srbija biti domaćin u hali "SBB Jezero" u Kragujevcu.