'JEZERAŠI POTOPILI NAGETSE': Sudije izbacile Jokića iz ritma, SUMNJIVIM FAULOVIMA prelomljena utakmica (VIDEO)

Denver Nagetsi izgubili su utakmicu od L.A. Lejkersa u prvom meču finala zapadne konferencije, rezultatom 114:126, jer su Lejkersi u poslednjoj čertvitini imali i plus 27.

Nikola Jokić je postigao 21 poena za samo 25 minuta, ali falili su njegovi skokovi i asistencije.

Srbin je bio van ritma, kao i ceo tim Nagetsa, Lebron Džejms i ekipa uspeli su i da ga isprovociraju i rano ga uveli u veliki broj faulova. Bila je to dobra taktika, očigledno, jer su našeg asa praktično odsekli iz igre.

Blistao je samo u prvoj četvrtini (11 poena), a onda je Dvajt Hauard, na centru Denvera odigrao svoju staru, dobru odbranu. Veoma uspešno.

Jokić je ubrzo stigao do tri lične greške, nervoze, Lejkersi su to koristili i pravili prednost. Pobeda nije dolazila u pitanje uz sjajnog Entonija Dejvisa - 37 poena, 10 skokova, 4 asistencije).

Srpski reprezentativac i Marej su tako presedili poslednju četvrtinu na klupi, čuvajući se za sledeći meč (ponedeljak 01.30).