EVROLIGA: Zvezda ima za čim da žali, Real se 'digao iz mrtvih'

Košarkaši Real Madrida savladali su Crvenu zvezdu u meču 8. kola Evrolige rezultatom 73:67, uprkos fantastičnom prvom poluvremenu, pa je utisak da su crveno-beli olako dozvolili velikom protivniku da se vrati u život nakon sjajnih 20 minuta.

Zvezda je odlično igrala prvo poluvreme, ali je u trećoj deonici, pogotovo na početku, pala koncentracija domaćim košarkašima. Uspeli su crveno-beli da se ponovo vrate u igru u završnici meča, čak i da povedu, ali je Rudi Fernandez pogađao za tri poena kad god je Zvezda dolazila do ritma, i to u momentima kada je odbrana bila u najmanju ruku odlična.

Madriđani su ubacili 14 trojki, a do pobede ih je predvodio Trej Tompkins sa 14 poena, Rendolf je ubacio jedan manje.

Sa druge strane, u Zvezdi su bez poena bili Jagodić Kuridža, Lazić, Dobrić i Ročesti, za kog je sve izvesnije da će uskoro napustiti klub, dok su Džordan Lojd sa 22 i Kori Volden sa 16 poena briljirali, ali nisu imali adekvatnu podršku, mada je solidan bio i Džoni O'Brajant sa osam poena i sedam skokova.