Fenomenalni Čukarički savladao Šveđane, a fudbaleri Vojvodine doživeli poraz od LASK-a!

Fudbaleri Čukaričkog savladali su švedski Hamarbi, u okviru prvog meča 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija rezultatom 3:1.

Čukarički ove sezone još uvek ne zna za poraz, a u prethodnoj fazi eliminisali su azerbejdžanski Sumgait ukupnim rezultatom 2:0.

Sjajna igra momaka Dušana Đorđevića rezultirala je trijumfom nad favorizovanim Hamabijem, klubom, čijih je 50 odsto akcija u vlasništvu Zlatana Ibrahimovića.

Čukarički je poveo u 22. minutu Đorđe Jovanović je povukao loptu prema kaznenom prostoru protivnika, namestio se na desnu nogu i pogodio sam ugao gola gostiju

Međutim, tri minuta kasnije, rezultat je anuliran. Ludvigson je iskoristio svoju brzinu pokraj štopera Čuke matirao nemoćnog Petrovića za 1:1.

Ovo nije sputalo našeg predstavika, Čukarički je nastavio sa napadima

Ndiajea u 35. minutu,promašio nemoguće. On je pogodio stativu iz blizine na maltene prazan gol.

Isti igrač se iskupio pet minuta kasnije.

Asistirao je kapitenu Marku Dociću, a ovaj u svom stilu levom nogom pogodio ugao, za novo vođstvo Čukaričkog.

Čuka nije stala ni u nastavku i već u 52. minutu stigla do novog pogotka. Strelac je ponovo bio Docić, ovoga puta na dodavanje Alekse Jankovića

Revanš je na programu za sledećeg četvrtka u Štokholmu od 18. 45h

Pobednik će u plej-ofu igrati protiv boljeg iz duela Ujpešt – Bazel.

Čukarički je tako jedini srpski predstavnik koji je zabeležio pobedu u prvom meču 3. kola evropskih kavalifikacija.

Zvezda i Partizan su remizirali, a Vojvodina minimalno poražena od austrijskog Laska, piše Kurir.

Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da dođu do pozitivnog rezultata u meču protiv austrijskog LASKA-a, koji je slavio u Novom Sadu rezultatom 1:0 (0:0).

Gol odluke pao je u 70. minutu kada je pobedu LASK-u u prvom meču trećeg kola Lige konferencije doneo Peter Mihorl.

Vojvodina je bila, u najmanju ruku, ravnopravan rival tokom celog meča, a "lale" su imale i nekoliko prilika koje nažalost nisu iskoristile, prenosi Blic.

Izabranici Slavoljuba Đorđevića nisu bili samo nemi posmatrači. Bili su i te kako hrabri, a najbolju priliku imali su u 57. minutu kada je stativu pogodio Nemanja Čović.

Ipak, utisak je da je favorizovani LASK bio bolji rival, stavio je Nemanju Simića na velike muke, ali se čuvar mreže Vojvodine i te kako dobro snašao. Međutim, jednom je kapitulirao, što je rezultiralo prvim porazom "lala" u ovim kvalifikacijama.