Glas Javnosti


TLO SE JOŠ UVEK 'TRESE': Četriri ZEMLJOTRESA pogodila Hrvatsku u toku noći

Hrvatska
Autor: Glas javnosti

Nakon razornih zemljotresa koji su zadesili Hrvatsku potresi ne prestaju ni sada, a građani su preplašeni i noćima ne spavaju očekujući novu katastrofu.

Ni ova noć nije prošla mirno na širem petrinjskom području. Od jedan po noći zabeležena su najmanje četiri zemljotresa. Najjači je bio u 4.36 magnitude 3.8 po Rihteru, zatim u 5.30 3.1 po Rihteru, te u 6.25 takođe 3.1 po Rihteru. Te brojke još mora da validira hrvatska seizmološka služba.

- U Pokupskom Vratečku se jako osetilo, epicentar je bio dva kilometra od nas. Neka nam Bog pomogne ako ga ima - pišu na "Tviteru" svedoci najnovijeg zemljotresa.

- Osetili... Ne spavamo još od onog u pola pet. Užas, Kuče - drugo je svedočanstvo ovog potresa, koji se osetio i u Zagrebu.

Za razliku od juče ujutro, ovo su nešto slabiji zemljotresi. Podsetimo, juče ujutro Hrvatsku je zatresao potres 4.8 po Rihteru. Slična situacija očekuje se i u narednim danima pa i nedeljama, upozoravaju seizmolozi.

Juče u popodnevnim satima objavljeno je kako se u poslednjih 58 sati u središnjoj Hrvatskoj osetilo 66 zemljotresa. Deo stanovnika sa zemljotresom pogođenog područja i drugu noć su proveli napolju.

 
- Povremeno smo palili aute, sa mnom su sin, unuk i jedna komšinica koja je sama pa je s nama. Ostali smo i čekamo kontejnere. Kuća je srušena. Nadamo se pomoći dobrih ljudi. Jedan je skinuo vlastitu bundu i dao mom unuku, čovek je bio iz Samobora, svi su priskočili - rekla je gotovo u suzama jedna gospođa.

(Glas javnosti)

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR