Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije pozitivan je na koronavirus, potvrđeno je nezvanično iz više izvora. Ova vest, za sada, nije objavljena na zvničnom sajtu Mitropolije crnogorsko - primorske, gde piše da je mitropolit dobrog zdravlja.
Amfilohije je testiran danas oko 14 časova u cetinjskoj bolnici "Danilo I". Mitropolit crnogorsko-primorske Amfilohije smešten je u cetinjsku bolnicu zbog povišene telesne temperature i pogoršanja zdravstvenog stanja, kao i testiranja na virus korona, potvrđeno je iz Bolnice "Danilo Prvi".
Prema nezvaničnim informacijam iz te zdravstvene ustanove, poglavar Mitropolije crnogorsko-primorske (MCP) žalio se zdravstvenom osoblju da je prethodnih dana imao povišenu tjelesnu temperaturu.
On je na putu prema Kliničkom centru Crne Gore (KCCG) u Podgorici.
Mitropolit se oseća dobro, i stanje mu je stabilno.
(Glas javnosti/in4s.net/Vijesti/BN)