Glas Javnosti

ЦИЈАНИД НЕ ПРИПАДА УХАПШЕНИМА?


Autor: blic.rs

ДНК трагови на натријум-цијаниду за који се сумња да је био намењен за ликвидацију вође шкаљарског клана Јовице Вукотића не одговарају ниједном од четворице осумњичених за припрему ликвидације, указало је ДНК вештачење супстанце, сазнаје "Блиц".

Предистрага због организовања убиства Вукотића покренута је у децембру 2019. године против Марка Дракуле, Марјана Димитријевског, Николе Јовановића и Немање Милутиновића. Ова четворка је, како сазнајемо, ухапшена неколико дана пошто је Вукотићева нова, невенчана супруга, са којом је ступио у везу док је био у затвору у Београду, пријавила полицији сумњиво заустављање и претрес таксија у којем је била када је Вукотићу носила ручак у екстрадициони притвор.

Како је на саслушању у тужилаштву, које је недавно обављено пред Вишим јавним тужилаштвом, ова жена навела, она је тог дана кренула таксијем из једног ресторана на Врачару да свом невенчаном супругу однесе ручак.

Како је казала, на путу ка притворској јединици где је био Вукотић, такси у којем се налазила зауставла су четворица полицајаца са ознакама УКП. Навела је да су претресли возило, а потом отишли. Њој се учинило сумњивим, па је све испричала Вукотићу, који ју је посаветовао да пријави све Унутрашњој контроли полиције, јер су јој наводно и раније претресали стан - наводи извор "Блица" упознат са истрагом.

Како објашњава наш саговорник, Вукотићева партнерка на саслушању код тужиоца није препознала ни једног од ухапшених, као могућег члана групе "полицајаца" који су тог дана зауставили такси у којем је била.

Паралелно са њеним саслушањем у Више јавно тужилаштво стигли су резултати вештачења цијанида, пронађеног у возилу ухапшене четворке. Према сазнањима "Блица", утврђено је да натријум-цијанид пронађен у возилу рентакара који су претходно ови мушкарци изнајмили не припада ниједном од њих.
На цијаниду нема ДНК трагова ниједног од осумњичених. Из тог разлога, тужилаштво је наложило ДНК вештачења гардеробе коју су ухапшени носили у време хапшења, али и трагова на стварима у колима - наводи наш саговорник.

Подсетимо, наводни покушај ликвидације шефа шкаљарског клана откривен је у децембру 2019. године. Поред натријум-цијанида који је откривен у возилу у којем су били осумњичени, пронађена су и четири гасна пиштоља, због чега је против њих поднета кривична пријава за недозвољено држање оружја.

Поводом овог догађаја, док се налазио у екстрадиционом притвору, саслушан је и сам вођа шкаљарског клана. Он је, како смо писали, саслушан у Централном затвору у Београду на околности да ли познаје осумњичене.

Вукотић је тужиоцу испричао да не познаје никога од осумњичених, те да нема сазнања због чега би ухапшена четворка желела да га убије - рекао је раније извор "Блица".

Након саслушања због сумње да је припремано његово убиство, Јовица Вукотић изручен је Црној Гори, која га сумњичи за покушај убиства Которанина Војина Ступара и Милоша Радоњића 2016. године. Кривичном пријавом подгоричке полиције која је поднета тужилаштву, поред Вукотића у том случају обухваћени су и Милић Миња Шаковић и Игор Дедовић, који је убијен у Атини 19. јануара заједно са Стефаном Стаматовићем.

Према ранијим саопштењима црногорске полиције, Вукотић је осумњичен да је и 23. маја 2016. године покушао да убије Тамару Звицер, супругу једног од, како се верује, вођа супарничког, кавачког клана Радоја Звицера.

Отац убијен, брат у бекству

Поред Јовице Вукотића, као један од вођа шкаљарског клана помиње се и његов рођени брат Игор Вукотић, који се већ дуже време налази у бекству, а потражује се у предмету који се доводи у везу са покушајем ликвидације полицијских функционера. Овој двојици мушкараца је у априлу претходне године убијен отац Веселин - Веско Вукотић, а сумња се да је убијен у рату кланова.

 

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR