3 žumanca
1 celo jaje
200 gr šećera ( može i manje, po ukusu )
500 ml slatke pavlake
oko 300 gr eurokrema ( možete koristiti i nutelu i voće )
Na vatru staviti šerpu sa vodom. Vode sipati neka 2 cm. Dok voda provri izmutiti slatku pavlaku, mekano kao za šlag. U drugu posudu staviti jaje, žumanca i šećer, pa sve staviti na šerpu.
Od momenta kada voda provri mutiti jaja sa šećerom 10 minuta. Skloniti sa vatre i odmah umućena i skuvana jaja sa šećerom sipati u slatku pavlaku i izmešati.
Obložiti pleh – koristila sam 30 x 11cm pleh za hleb, a može i neki drugih sličnih dimenzija. Staviti pola dobijene mase, poravnati malo, pa sipati po sredini omekšali eurokrem.
Premazati preko ostatak mase za semifreddo i poravnati. Zatim nekom varjačom ili kako je u videu uradjeno spatulom malo prošarati kroz kalup kako bi se sve malo pomešalo sa eurokremom.
Opet poravnati gornju površinu i staviti da se hladi, najmanje 4h u zamrzivač. Posle samo okrenuti na tacnu, a može i da ostane u kalupu.
Uživajte!
(Glas javnosti)