Posle ove njene rečenice stvari su postale napete i to u Skupštini Srbije, te je ona označena kao državni neprijatelj i „neko koje nedostaje patriotizam“.
-U napade na Aleksandra Vučića, Jorgovanku Tabaković, Sinišu Malog uključila se glumica, gle čuda, Jelisaveta Sablić, zvana Seka... Ovoj gospođi zaista nedostaje patriotizam. Ona je izjavila da je otadžbina tamo gde ti je dobro, a ne gde ti je sarma. Gospođo, vi imate manjak patriotskih osećanja. Patriotizam je kamen temeljac čovekove moralnosti, svetinja čovekove duše. Zapamtite, gospođo Sablić, patriotizam je najveći ukras čovekove duše, koji vi, gospođo Sablić, ne posedujete - rekao je poslanik Srpske napredne stranke, Marko Atlagić, čije izlaganje je očigledno zaobišlo temu o kojoj je zapravo trebao da govori.
Seka Sablić je nacionalno blago. Odabiranjem nje za metu magarci misle da će postati lipicaneri. Seka neće biti manja, oni ne mogu biti manji.
— Nebojsa Romčević (@RomcevicNebojsa) November 30, 2020
Da ne bude zabune meni je Seka Sablić domovina!
— goran susljik (@goransusljik) November 30, 2020
U njenu odbranu su stali svi oni koji veruju da jedna umetnica koja ima pravo na stav i kritiku, a koja pritom nikoga nije uvredila, može slobodno da govori a da je zbog toga neće prozivati u Skupštini Srbije gde bi trebala da se rešavaju pitanja ovog naroda koji če, ako Skupština nastavi ovako da radi, svaki put stati uz nekoga ko ih razume bolje.
Među mnogim podrškama našla se i ona od Udruženja dramskih umetnika Srbije koje ocenjuje da napadi govore o onima koji umetnicu napadaju, a ne o umetnici.
-Jelisaveta Seka Sablić je glumačko, umetničko ime koje samo sebe svojom veličinom brani. Ona je vrhunska umetnica, ovenčana najvećim nagradama i priznanjima, voljena i poštovana. Njeno delo, pozorišno, filmsko i televizijsko čine je živim kulturnim dobrom ove zemlje i naroda. Nadamo se da će svi koji su čuli šta je izgovoreno u Narodnoj skupštini prepoznati da to nije samo napad na Seku, nego i na sve građane koji umetnicu poštuju i vole, na kulturu naše zemlje, na pravo na slobodu da iznosimo svoja osećanja i mišljenja na bilo koju temu - stoji između ostalog u saopštenju.
Glumac i reditelj Dragan Bjelogrlić stao je u odbranu koleginice Seke Sablić i osudio ponašanje poslanika Marka Atlagića u Skupštini.
-Države, u koje nažalost spada i naša, upravo uz pomoć mediokriteta, i moralnih i ljudskih ništavila pokušavaju da kreiraju društvo u kojem će poslušnici, kukavice i nezainteresovani nadjačati ljude sa intergritetom. Tako se pravi idealan teren za dugogodišnje vladanje. Ništa novo. Oproban metod, toliko puta viđen u istoriji čovečanstva- rekao je Bjela.
Bjelogrlić je takođe istakao da je siguran u to da je velika većina nacije ponosna na umetnicu kakva je Seka Sablić.
-Siguran sam da je velika većina naše nacije ponosna što imamo Jelisavetu Seku Sablić, i da se stidi ljudi poput Atlagića. Problem je što ne zna kako da to kaže i pokaže. Kako da se tome usprotivi- izjavio je Bjelogrlić.
Reditelj Srđan Dragojević prokomentarisao je to što niko od kolega glumaca nije stao u odbranu Seke Sablić, kada je pre nekoliko dana bila predmet napada u Skupštini od strane poslanika Srpske napredne stranke, Marka Atlagića.
-Nema kolega da stanu iza Seke Sabljić. Evo, nas par. Telekom i RTS snimaju 30 serija, uloženo je 50 miliona evra, radi jedno 400 glumaca, “zlatno doba”! Nikola Kojo je izgubio glavnu ulogu u seriji jer su naredili producentu. Svi to znaju, ćute- napisao je Dragojević na Tviteru.
Glumac i političar Branislav Lečić takođe je javno stao u odbranu glumice Seke Sablić.
On je na društvenim mrežama napisao da je “Seka Sablić nacionalno blago” te da je “samo još jedan znak za opštu mobilizaciju” u društvu koje je, kako je napisao, zahvaćeno tumorom.
-Seka Sablić je naše nacionalno blago. Tumor koji hoće da metastazira u našem nacionalnom telu potiče od glave i leči se hirurškim putem i hemioterapijom, ili NARODNOM MEDICINOM.Ti si uvek bila deo naroda zato ga tako dobro razumeš, a i on tebe. Svi te volimo Seko. Pobedićemo ovaj tumor! Nedostatak humora i samoironije ponekad ume da zavede i obrazovane ljude da posluže velikom zlu! A da toga nisu svesni- napisao je Lečić.
(Glas javnosti)