Podsetimo, Državna granična služba Ukrajine obavestila je da je zbog uvođenja vanrednog stanja u Ukrajini privremeno ograničen odlazak određene kategorije građana iz Ukrajine.
⚡️BREAKING: Ukraine announces general mobilization.
— The Kyiv Independent (@KyivIndependent) February 24, 2022
President Volodymyr Zelensky signed a decree that orders the mobilization of all conscripts and reservists in all Ukrainian regions.
- Konkretno, zabranjeno je napuštanje Ukrajine građanima Ukrajine od 18 do 60 godina. Ovo je trenutna norma za period vanrednog stanja - navodi se u poruci.
Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski pozvao je danas sve građane Ukrajine sa vojnim iskustvom da se prijave u rezerviste, kako bi pomogli zemlji. Ruski predsednik Vladimir Putin saopštio je rano jutros da Rusija počinje "specijalizovanu vojnu operaciju" u Ukrajini, čiji je cilj demilitarizacija zemlje.